Threads Gerçek Zamanlı Arama Sonuçları Özelliğini Test Ediyor

Rekabet Kurulu kararı ile ülkemizde faaliyetlerine ara vermek zorunda kalacak olan Threads, kullanıcıların güncelliklerine göre gerçek zamanlı arama sonuçları bulmalarına yardımcı olacak yeni bir özelliği test ediyor. Bu arada kronolojik arama yapma seçeneğinin bir süredir Threads kullanıcılarının talebi olduğunu hatırlatalım.

Instagram Başkanı Adam Mosseri’nin daha sonra onayladığı, Threads kullanıcısı Daniel Rodriguez tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre bu özellik, kullanıcıların arama sonuçlarını oluşma zamanlarına göre filtrelemelerine olanak tanıyor. Mosseri: “Bunu az sayıda kişiyle test etmeye başlıyoruz, bu nedenle alakalı arama sonuçlarını gerçek zamanlı olarak bulmak daha kolay.” dedi.

Özellikle Threads’in gerçek zamanlı arama sonuçları özelliği şu anda birkaç kullanıcıyla test ediliyor ve bu özelliğe sahip olanlar en iyi ve en yeni olmak üzere iki seçeneği görüyor.

Rodriguez tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, Mosseri’nin uygulamada agresif bir şekilde tanıtımını yaptığı ‘NBA konuları’ için yeni bir seçeneği gösteriyor. Bu özellik test aşamasında olduğundan, haberleri ‘en son’a göre sıralamak gönderileri kronolojik olarak göstermeyebilir ancak son dakika haberlerini veya güncel konuları en üstte gösterir.

Önceden Threads’te bir şey arandığında algoritma tabanlı arama sonuçlarının gösterildiğini de belirtelim. Bu, temel olarak platformda trend olan gönderilerin oluşumlarına göre değil, aldıkları etkileşime göre gösterileceği anlamına geliyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x