CHP’li Bakan, emniyet müdürü hakkındaki eleştiriyi paylaşan polisin gözaltına alındığını söyledi, Yerlikaya’ya seslendi: Hesabını sorarım

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Bitlis emniyet müdürü hakkındaki eleştiriyi paylaşan bir polisin Trabzon’dan Bitlis’e götürülerek gözaltına alındığını iddia etti. Bakan’ın X paylaşımına göre söz konusu polis memuru, ‘Bombacı Mülayim’ kullanıcı adıyla Twitter’da polis ve asker haklarını dile getiriyordu.

X kullanıcılarından ‘Bombacı Mülayim’, Bitlis’teki bir polis memurundan kendisine gelen mesajı sosyal medyada paylaştı. Söz konusu mesaj, Bitlis İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu ve polis memuru eşini eleştiriyordu.

Bakan’ın iddiasına göre 14 Nisan’da Şekeroğlu’nun talimatıyla Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’ndan bir komiser ve birkaç polis, ‘Bombacı Mülayim’i gözaltına almak için yaşadığı Trabzon’a gitti.

CHP‘li vekil, Trabzon’da çıkartılan arama kararıyla gözaltına alınan ‘Bombacı Mülayim’in, daha sonra Bitlis’e getirildiğini ve yarın sabah ifadesi alınmak üzere hakkında ek gözaltı süresi çıkarıldığını aktardı.

“Polisin kardeşi var, o da CHP’dir, bu böyle biline”

Bakan daha sonra Şekeroğlu ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslenerek “hesabını soracağını” söyledi.

Bakan’ın paylaşımının tam metni şöyle:

“Polis kardeşlerim Bombacı Mülayim’i iyi tanırlar.

Bombacı, halen görevde olan, hem kendi hakkını hem de polis ve şimdilerde asker haklarını da savunan, koruyan bir polis kardeşimizdir. Sosyal medyada en etkili hesaplardan biridir. Hayatı suçla ve suçluyla mücadele etmekle geçmiştir. “Hayatında CHP’ye oy vermiş midir? bilemem önemi var mı? zerre kadar yok!”

Biz bu yola çıkarken şerefli Türk polisinin ve askerinin siyasi düşüncesine bakmadan hakkını hukukunu koruyacağımızı söyleyerek yola çıktık. Soylu döneminde ve sonrasında şimdiki İçişleri Bakanı
@AliYerlikaya’nın da Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın da Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın da ve daha bir çok kişinin de hukukunu koruduk ama en önemlisi polis memurlarının hakkını hukukunu koruduk. Şimdi kendisi de bir polis hakları savunucusu olan polis memuru Bombacı Mülayim’in hakkını hukukunu koruyacağız.

Bombacı Mülayim kendisine Bitlis’ten bir polis memurundan gelen mesajı sosyal medyadan paylaşıyor içerikte Bitlis İl Emniyet Müdürü ve yine polis memuru olan eşi eleştiriliyor ve olay bundan sonra başlıyor. Pazar günü Bitlis İl Emniyet Müdürü Bitlis’ten esas numarası alıyor, Tem den bir komiser ve polis arkadaşları Bombacı’nın polis olarak görev yaptığı Trabzon’a gidiyor, Trabzon’dan arama kararı alıp Bitlis’e geliyorlar, dün akşam da ek gözaltı süresi alınıyor, yarın sabah ifadesi alınacak.

@AliYerlikaya sen de sadece yukarıdaki anlattığım sebeple bir polis hakları savunucusu bir polis memuruna bu zulmün yapılmasına izin verirsen senden de bunun hesabını sorarım.

Yargı sürecini takip ediyorum.

Karıncanın kardeşi var. Polisin kardeşi var o da CHP’dir bu böyle biline!”

Editörün notu: Mesajlaşmalardaki (ya da gönderilerdeki) imla hataları ve yazım yanlışları bilinçli olarak düzeltilmemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x